استراتژی مذاکره برای حل اختلاف

راه حل برای حل اختلاف مذاکره

استراتژی مذاکره برای حل اختلافات در محل کار

اختلافات در محل کار ممکن است به دلایل مختلفی بوجود آیند. کشمکش در میان کارکنان ممکن است به کاهش بهره وری و ایجاد مشکلاتی در روحیه کارکنان منجر گردد. معمولا مدیران از استراتژی های مذاکره برای کمک به رفع این خصومت ها در محل کار کمک می گیرند. شما می توانید با آموزش استراتژی های مذاکره به کارمندان خود، فضای حرفه ای محل کارتان را در شرایط اختلاف و درگیری حفظ نمایید.


جانب داری نکنید

زمانی که اختلافی میان کارمندان بوجود می آید، آخرین چیزی که آنها می خواهند بشنوند این است که مدیریت از یکی از طرفین دعوا جانبداری می کند. مدیری که وارد مذاکرات درگیری می شود باید احترام خود به هر دو طرف را نشان دهد. مدیر نباید هیچ نشانه ای از اینکه احساس می کند یکی از طرفین استدلال بهتری دارد، از خود نشان دهد. او باید به داستان هر دو طرف گوش داده و سپس طبق استدلالی که فکر می کند درست است، عمل کند. در برخی موارد دو طرف تنها می خواهند که داستانشان با احترام شنیده شود. اجازه دادن به دو طرف برای بیان مشکلاتشان می تواند در حل اختلافات موثر باشد.

استراتژی مذاکره

سریع عمل کنید
ممکن است مدیری وارد مذاکرات حل اختلاف گردد اما متوجه شود که زمان بیشتری برای جمع آوری اطلاعات نیاز است. باید توجه داشته باشید که با انتظار بیشتر ممکن است درگیری گسترش یابد. کلید حل درگیری در چنین مذاکراتی، شناسایی سریع علایم درگیری و سپس اقدامی قاطع برای حل و فصل این مشکلات می باشد. اطلاعات باید به سرعت جمع آوری شوند تا موثر واقع گردند.

درک کردن
وقتی هر دو طرف فریاد می زنند، فهم حرفهایشان مشکل خواهد بود. اما زمانیکه شما آنها را به آرامش و گوش دادن به حرف های یکدیگر دعوت کنید، دو طرف متوجه اختلافاتی که بر پایه سوءتفاهمات بوجود آمده اند، خواهند شد. سعی کنید تا به دو طرف در گوش دادن به حرف های یکدیگر و درک نقطه نظرات طرف مخالف کمک کرده و شرایطی را فراهم آورید که آنها با یکدیگر به توافق برسند.

 

به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.