برند موفق ? !

برند سازی شخصی

برند موفق

 

  عناصر یک برند موفق : شخصیت

نام تجاری یک ارگانیسم پیچیده است. این بخش دیگری از مجموعه مقالاتی است که در آن ما اجزای یک نام تجاری موفق را بررسی می کنیم.اکثر شرکت های خدمات حرفه ای دو چهره متناقض به جهان ارائه می دهند. چهره اول قابل دسترس بودن و با شخصیت بودن است: در حالی که برای مشتریان خود کار می کنند، شرکت ممکن است گرما، استعداد و حس شوخ طبعی را نشان دهد. ارتباطات شخصی و حس نیت یک شرکت در طی یک تعامل می تواند به همکاری های مجدد و پیشرفت در آینده منجر شود.

چهره دوم وقتی شرکت خود را به بازار عرضه می کند، ظاهر می شود. بسیاری از شرکت ها فضایی که کسب و کار آنها را ساخته است، کنار می گذارند و چهره ای جذاب تر و جدی تر را جایگزین آن می کنند.

 

 


مشکلات یک برند حرفه ای

اگر برندهای خدمات حرفه ای به ندرت شخصیت خود را نشان دهند، اطلاق نام “حرفه ای” به این کسب و کارها تا حدی مورد نکوهش واقع خواهد شد. در عرصه بازاریابی “حرفه ای” به” آنچه که معمولا در صنعت انجام می شود”، می گویند. اکثر شرکت خدماتی مجبور به ریسک گریزی هستند، بنابراین طبیعی است که آنها روش هایی را که در گذشته همتایانشان استفاده کرده اند را اتخاذ نمایند. اما وقتی که کل صنعت یک مسیر مشابه را میروند، کارآیی روش آنها آماده فرو ریختن و از هم پاشیدن است.

راه حل این مشکل آنست که رویکردهای سنتی را کنار گذاشته و برند خود را به شیوه هایی واقعی تر و بهتر بیان کنید. بهترین کاری که می توانید در این زمینه انجام دهید این است که مشتریانتان را همراهی کنید و بگذارید آن ها نیز شما را همراهی کنند. می توانید مستقیما از مشتریانتان بپرسید حالا که از ما خرید کردید و تا حدودی ما را می شناسید آیا شرکت ما را دوست دارید؟ از نحوه عملکرد و ارائه خدمات راضی هستید؟ پیشنهاد شما برای بهبود چیست؟

برای دقیق تر شدن در نظر مشتریان می توانید شخص ثالثی را واسطه قرار دهید تا پاسخ هایی صادقانه تر دریافت کنید. مطمئن باشید از پاسخ هایی که شخص ثالث دریافت خواهد کرد شگفت زده خواهید شد چرا که ممکن است مشتریان آن چیزی که واقعا در دلشان است را به مدیر شرکت نگویند.


برند شخصی - برند موفقشخصیت نام تجاری خود را بشناسید!

شخصیت برند شما می تواند به عنوان یک مولفه انسانی تعریف شود. این جنبه بیان بیرونی شرکت است که می گوید افرادی واقعی پشت این کسب و کار هستند، کسانی که من با آن ها ارتباط دارم. این یک راه ارتباطی ای است که شما را جذب کرده و موجب تحریک احساساتتان می شود. مخصوصا احساس ترس، ترس از متفاوت دیده شدن برای ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان آینده نگر به یک مفهوم تقریبا خارجی و حرفه ای تبدیل شده است. اما اگر برای رسیدن به اهداف شرکت تان کاملا جدی هستید بهتر است شخصا بیانیه ای بنویسید و در هر شرایطی با افرادتان صادقانه صحبت کنید. برای هدایت کردن افرادتان، شما باید الهام بخش آنان باشید و نکته بسیار مهم این جا است که باید خود واقعیتان را نشان دهید تا آن ها بتوانند از شما الهام بگیرند.

در نهایت مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که نتایج را بررسی کنید و ببینید آیا بین افرادی که در داخل شرکت و خارج شرکت شما هستند در پاسخ به سوالاتی که می پرسید هماهنگی دارند یا خیر؟ اگر این هماهنگی وجود نداشته باشد به این معنی است که شما اهداف شرکتتان را به خوبی تعریف نکردید و دیگران نیز نتوانستند آن را به خوبی درک کنند.  


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.