فیلم ببینیم ! موسس ، The Founder

همه ما فروشگاه های زنجیره ای مک دونالد می شناسم .

اما می  دانیم چه بر سر موسس های  آن آمده است ! 

the-founder-فیلم ببینیمفیلم موسس ، داستان فردی به نام رِی ، که یک فروشنده‌ی معمولی دستگاه بستنی سازی اهل ایالت ایلینوی بود ، با برادران مک‌دونالد که در دهه‌ی ۱۹۵۰ در جنوب ایالت کالیفورنیا یک مغازه‌ی فروش همبرگر داشتند آشنا شد. او  از سیستم بسیار سریع درست کردن برگرها توسط این برادران خوشش آمد و متوجهمی شود  که آن‌ها پتانسیل تبدیل شدن به یک نام بزرگ تجاری  را دارند  ، اما خود آنها علاقه ای به این کار ندارند . او خود را در موقعیتی قرار داد که بتواند کمپانی را از برادران بگیرد و در نهایت آن را تبدیل به یک امپراتوری میلیارد دلاری کرد. حتما توصیه می کنم این فیلم را در یک آخر هفته ببنید . 

the-founder-توسعه فردی

 

خیلی زود در فیلم خواهیم آموخت که  اسم فیلم برای من و شما گمنام و جنجالی است ، چرا که  معلوم می‌شود در این داستان دو نوع بنیانگذار  داریم. یک نوع موسس آنهایی هستند که با تلاش و ایده خود  ، ابتکار به خرج می‌دهند و انقلاب می‌کنند و یک نوع موسس هم داریم که می‌آیند و این تجارت و کار  را با ترفندهای هوشمندانه به نام خودشان می‌زنند و به عنوان موسس اصلی  معروف می‌شود.

 

توسعه فردی با پویا ودایع

 

شاید چیزی  که همه چیز را عوض می کند دیدار یک وکیل جوان با ری است . که کلا مسیر مک دونالد تغییر می کند . از انجا که کلا مارکت و مشتریان مک دونالد تغییر می کند و تاکنون هم به این شیوه کار کرده است . اگر با مک دونالد آشنا باشید می دانید کار و کسب مک دونالد اصلا فروش همبرگر نیست و فروش ملک کار و کسب آنهاست !!

 

موسس - مک دونالد - پویا ودایع

 

 


 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.