مدیریت زمان

هیچ وقت نگویید زمان کافی ندارم. شما دقیقا همان تعداد ساعت در روز را در اختیار دارید که لئوناردو داوینچی، توماس جفرسون، هلن کلر و آلبرت انیشتین داشتند.– جکسون براون جی.آر . در مقاله مدیریت زمان همراه ما باشید.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید.

ادعای قدیمی سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید به یک عنوان اصلی در هر زمینه ای تبدیل شده است. به جای آن که مانند یک ربات به انجام وظایف خود بپردازید، سعی کنید فکر کنید و همیشه از خود بپرسید آیا می توانم این کار را با روشی بهتر، سریع تر و راحت تر با همان بازده انجام دهم یا خیر؟ مدیریت زمان به معنی فشرده کردن بسیاری از وظایفی که در طول روز باید انجام دهید نیست، بلکه در مورد ساده کردن کارها، سرعت بخشیدن به آن ها و کاهش استرس ناشی از آن است. باور کنید برای کارهایی که می خواهید در طول یک روز به سرانجام برسانید زمان کافی دارید، فقط باید تلاش کنید تا متوجه شوید چطور زمان خود را مدیریت کنید.

کار های مهم تر را اول انجام دهید.

این یک راهکار طلایی برای مدیریت زمان است. هر روز، دو یا سه وظیفه حیاتی و مهم را مشخص کنید و آن ها را ابتدا انجام دهید. هنگامی که آن ها به پایان رسید می توان گفت شما تقریبا موفق شده و از روز خود به خوبی استفاده کردید. حالا می توانید سراغ کارهای بعدی بروید و یا آنها را برای فردا بگذارید.

نه گفتن را یاد بگیرید.

ملاقات و ارتباط برقرار کردن با دیگران می تواند به ما یاد دهد چگونه تعاملات مختلف را مد نظر قرار دهیم و زمان خود را مدیریت کنیم. اما در بعضی مواقع باید یاد بگیرید تا فرصت ها را از دست بدهید! فقط ارتباط هایی را برقرار کنید که می دانید وقت کافی برای آن ها دارید و برایتان حائز اهمیت است.

حداقل ۸-۷ ساعت بخوابید.

برخی افراد فکر می کنند اگر کم تر بخوابند می توانند از ساعات روز خود بیشتر و بهتر استفاده کنند. اما اینطور نیست. اکثر آدم ها نیاز دارند تا ۷ – ۸ ساعت در طول شبانه روز بخوابند تا بدنشان بازده مطلوب را داشته باشد. به صدای بدنتان گوش کنید و ارزش خواب را دست کم نگیرید.

تمام تمرکز خود را روی وظیفه ای که در حال حاضر انجام می دهید، بگذارید.

تمام پنجره های مرورگر خود را ببندید، گوشیتان را بی صدا کنید و خارج از محدوده دیدتان قرار دهید. یک مکان آرام برای کار کردن پیدا کنید و اگر دوست دارید می توانید هنگام کار موسیقی گوش دهید.

 

مشاهده منبع مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.