نکات طلایی یک برند

در مورد برند بیشتر بدانید

نکات طلایی یک برند

هر آن چه که باید درباره برند باید بدانید . به عنوان یک نام تجاری موفق باید برای تمایز، ارتباط و رشد تلاش کرده و روشن ترین هدف برای رسیدن به تمام این ها پی بردن تفاوت راه های شکست و موفقیت است. ما سعی کرده ایم در این مقاله یک راهنمای جامع مقدماتی برای شما فراهم آوریم تا بدانیم منظور از برند و نام تجاری چه بوده و در این راه از چه چیز هایی باید اجتناب کنید.

هدف از یک برند چیست؟

بهترین تعریفی که من تا به حال شنیده ام این است که پایدار نگه داشتن یک برند بسیار مهم تر از ایجاد آن است. بهترین نقطه برای شروع این است که از خودتان بپرسید چرا؟ این که عمیقا دریابید چرا قرار است یک نام تجاری تولید کنید و یا اصلا بر پایه چه چیزی این اتفاق قرار است بیافتد و در طول این مسیر چه خدمات و یا محصولاتی به مخاطب ارائه می شود بسیار مهم است.

 

تفاوت بین هدف، چشم انداز و ماموریت چیست؟

یکی از بزرگ ترین مشکلات صحبت درباره این موضوع است که به نظر می رسد همه مجموعه ای از اصطلاحات را به خوبی می دانند و کلمه هدف در گنجینه لغات همه نهفته است اما ظاهرا کسی نمی داند چگونه یک شرکت پس از تاسیس می تواند هدف هایش را به عمل تبدیل کند! در اصل هدف این است که چرا شرکت شما وجود دارد؟ پایدار نگه داشتن نام تجاری یک کسب و کار از ایجاد کردن آن بسیار مهم تر است. دیدگاه یعنی جایی که شما انتظار دارید به آن برسید. فاصله ای است که قرار است طی کنید و در آینده به آن برسید. برای مثال شرکت ما می خواهد در سال ۲۰۲۰ در صنعت x پیشرو باشد. و اما ماموریت به این منظور است که برای رسیدن به چیزی که می خواهید چه کاری باید انجام دهید. می توانید ابتکارات و یا تکنیک های خاصی را برای توسعه محصولات، استراتژی های بازاریابی و یا عقد قرار داد با دیگر شرکت ها پیاده کنید.

ارزش هایی که در این راه مهم هستند این است که قرار است چگونه رفتار کنید تا به جایی که می خواهید برسید؟ فرهنگ سازمانی شرکت شما چیست؟ و چه ویژگی ها یا رفتارهایی را به جای می گذارد. به عنوان مثال کنجکاوی، انعطاف پذیری، تنوع، اندیشه و غیره.


هدف در بازاریابی و برندسازی از ۴  شاخه ساخته شده است : 

محصول: آن چه که می سازید.

قیمت: چقدر آن را برای فروش قرار می دهید.

محل: از کجا می توان محصولاتتان را خریداری کرد.

ارتقا: چگونه کارتان را گسترش می دهید.

بدون این چهار شاخه یک برند نمی تواند به موفقیت قطعی برسد. این چهار اصل توسط پروفسور فلیپ کوتلر نیز تایید شده است.


نمونه هایی از اهداف نام تجاری خوب چیست؟

این که تمام اعضای کارکنان شما از هدف مطلع باشند و در راستای آن تلاش کنند بسیار مهم است. به عنوان مثال جان اف کندی، رئیس جمهور آمریکا در سال ۱۹۶۲ در سالن ناسا قدم می زد که به یک سرایدار برخورد و او یک جارو به دست داشت. هنگامی که از او پرسید در این جا چکار می کنی او پاسخ داد: خب آقای رئیس جمهور من در حال کمک هستم تا کسی را به کره ماه بفرستیم! این جمله نشان می دهد که چگونه ناسا توانسته روی تمام افراد سازمانش تاثیر بگذارد و به آن ها این باور را دهد که همه برای یک هدف مشترک در تلاش هستند!

بگذارید چند نمونه از اهداف شرکت های نمونه جهان را نشان تان دهم:

 

نایک : برای الهام دادن به تمام ورزشکارانی که در جهان هستند کار می کنیم. اگر شما بدن دارید پس یک ورزشکار هستید!

کوکاکولا : برای تازه کردن جهان، با نوشیدنی لحظات خوشبختی را به ارمغان می آوریم.

گوگل : برای سازماندهی اطلاعات و در دسترس بودن آن به طور جهانی تلاش می کنیم.

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.