هنر مذاکره

هنر مذاکره

مذاکره بخشی از زندگی روزمره است، اما برای موفقیت در کسب و کار، برخورداری از مهارت مذاکره کاملا حیاتی است. مذاکرات ضعیف می توانند باعث شوند که یک شرکت مشتریانش را از دست بدهد.
گاهی اوقات در مذاکرات ممکن است احساسات مردم بر آنها غلبه کند و باعث شود که آنها هدف اصلی خود از انجام مذاکره را فراموش کنند. به همین دلیل می گویند که احساسات، شانس و سحر و جادو هیچ جایی در یک مذاکره موفق نخواهند داشت.
اولین کاری که قبل از مذاکره با طرف مقابل باید انجام دهید، شناخت کامل آنها است. به این ترتیب شما می توانید روی نقاط قوت و ضعف آنها سرمایه گذاری کنید. در صورت امکان با کسب و کارهای همکار که قبلا با این فرد یا افراد برخورد کرده اند، صحبت نمایید.

اگر شما خریدار هستید، مطمئن شوید که با محصول یا خدماتی که موضوع مذاکرات شما هستند، کاملا آشنایی دارید. زیرا اگر طرف مقابل حس کند که اطلاعات شما درباره جزئیات محصول ضعیف است، ممکن است در مورد محصول بلوف زده و شما را فریب دهد.
بیشتر مذاکرات معمولا با هدف تعیین قیمت شروع می شوند. اصولی وجود دارند که در هر مذاکره ای اعمال می شوند. اولین پیشنهاد معمولا مهمترین و معیاری برای مقایسه پیشنهادات بعدی در نظر گرفته می شود. بنابراین همیشه اولین پیشنهاد خود را تهاجمی و جسورانه ارائه دهید. شما می توانید با قیمتی پایین تر از آنچه فروشنده انتظار دارد شروع کنید. درمورد توهین به طرف مقابل نگران نباشید. تا زمانیکه پیشنهاد شما مسخره نباشد طرف مقابل به امید توافق بر سر رقم بهتری، با شما مذاکره خواهد کرد.
به عنوان یک خریدار، در زمان مذاکره بودجه یا محدودیت های خود را اعلام نکنید. زیرا یک شگرد مورد علاقه فروشندگان تغییر ویژگی ها و دیگر پارامترهای محصول و تبدیل آن به یک محصول نامرغوب و متناسب بودجه شما است. این درحالی است که شما می خواهید متناسب با بودجه تان، محصولی با کیفیت مرغوب را بدست آورید.
 

هنر مذاکره با پویا ودایع - مدرس مذاکره - مدرس زبان بدن

سبک مذاکره خود را انتخاب کنید

بسیاری از مردم تصور می کنند که یک سبک “ایده آل” یا “صحیح” در مذاکرات وجود دارد که همه باید از آن پیروی کنند. اما در واقع گزینه های مختلفی برای اینکار وجود دارد. بنابراین همانطور که موضوع و جدیت مذاکره شما ممکن است تغییر کند، شما هم می توانید از سبک های مختلفی برای مذاکره استفاده نمایید.

انتخاب شما درباره رویکرد انتخابی تان در مذاکره به آنچه که در تلاش برای بدست آوردن آن هستید، میزان اهمیت موفقیت کلی مذاکره، تمایل شما برای سازش و روابط فعلی شما با طرف دیگر بستگی دارد.

صرف نظر از سبکی که شما برای مذاکره انتخاب می کنید، برای کاهش تنش ها و شانس شکست در مذاکره به این نکات توجه کنید :

-با طرف مقابل با احترام برخورد کنید.

-شخصیت فرد را از مشکل جدا کنید.

-نقطه نظرات او را درک کنید.

-اول گوش کنید، سپس صحبت کنید.

-به واقعیت ها بچسبید.

-گزینه های موجود را با یکدیگر بررسی کنید.


 

به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.