هوش مذاکره

چند ترفند ضروری مذاکره

هوش مذاکره

ترفندهای یک مذاکره هوشمند، یکی از مهم ترین توانایی هایی است که هر فردی در مذاکره باید بداند. در اینجا چند ترفند هوشمندانه نوشته شده است که با استفاده از آن می توانید مذاکره ای قدرتمند داشته باشید.

قبل از این که وارد اتاق مذاکره شوید، برای خود موقعیتی ترتیب دهید.

یک مذاکره ی خوب با صحبت درباره ی توقعات شما از مذاکره و قرار دادن آن در ابتدایی ترین صحبت ها، آغاز می شود. این کار نیاز به مقدار قابل توجهی آمادگی و سوال پرسیدن از طریق فرایند کشف، به جای تماس تلفنی و ایمیل دارد. وقتی مذاکره ی شما از موضع قدرت باشد طرف مقابل شما راحت تر با موضع و شرایط شما کنار خواهد آمد.

 

از قدرت نفوذ خود آگاه باشید.

شرکت های طراحی، طیف وسیعی از مهارت ها و تجربه ها را جمع آوری کرده تا با مشکلات مشتری مواجه شوند. این تخصصی است که به ندرت یافت می شود. تد لئوناردو می گوید : مهم ترین اهرم هر شرکت تخصص است. هر یک از ما دارای ترکیبی از مهارت ها و تجربه هاست، یک مشتری فقط می تواند مهارت های منحصر به فردی را که شما ارائه می کنید، دریافت کند. فراتر از تخصص، شما نیز با توجه به مهارت ها و هرآنچه که برای موفقیت مشتری ضروری است، می توانید اهرم فشار ایجاد کنید.

 

اموزش مذاکره و زبان بدن با پویا ودایع -هوش مذاکره- مدرس زبان بدن

مطمئن باشید موقعیتتان واقعی و ثابت است.

اگر شما خواستار دو ملیون دلار باشید، مذاکره برای شما سخت تر خواهد شد. اگر شما یک برآورد منطقی برای یک پروژه ارائه می دهید و منطقی قوی برای قیمت گذاری دارید، یا مشتری از رنگ آبی، بجای سبز برای محصولش درخواست می دهد نباید موقعیت خود را عوض کنید !

همیشه تصویر بزرگی در ذهن خودتان داشته باشید.

تصمیمات احتیاج به یک مذاکره رسمی دارد. آیا می خواهید یک سرفصل کوچک را تغییر دهید؟ اگر یک آدم خلاق و حرفه ای باشید این موارد کوچک نباید مشکل خاصی باشد. اما در کل باید تمامی تصمیمات با توجه به توافق هر دو طرف باشد.

تا زمانی که اعضای تیمتان از بند های قرار داد خبر دار نشده اند، قراردادی نبندید.هنگام بحث درباره مراحل اقدام، در صورت لزوم توافقنامه را رد کنید و از دادن بله به موارد مربوط به برنامه ریزی، مدیریت و سایر مراحل پرهیز کنید تا بتوانید تمام موارد را با تیم داخلی خود مرور کرده و در میان بگذارید.


 

به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.