چرا برای یک سخنران شدن نیاز به مربی داریم ؟

ایا با فیلم نگاه کردن و کتاب خواندن می شود در جمع صحبت کرد و عالی  شد ؟ ایا باید مربی بگیریم  ؟

خیلی از ما ها نیاز داریم که در یک جا سخنرانی کنیم  و یک محصول را توضیح دهیم . اما شاید ۹۰ درصد افراد نمی دانند از کجا شروع کنند و چگونه اصلا حرف بزنند .

برگرفته از ویکی پدیا (  تعریف سخنران  یا سخنور  ) : سخنران یا خطیب (به انگلیسی: Public Speaker) کسی است که برای گروهی از مردم که مخاطب یا شنونده او هستند، با نیت خاصی مانند آگاهی بخشی، تحت تاثیر قرار دادن و یا سرگرم نمودن، صحبت می‌کند. به این کار اصطلاحاً سخنرانی یا خطابه گفته می‌شود. سخنرانی عموماً به معنای ارتباط چهره به چهره با مخاطب بوده و در اغلب موارد برای اقناع مخاطبین انجام می‌شود. این مفهوم در زبان انگلیسی بسیار شبیه به مفهوم Presentation یا ارائه می‌باشد با این تفاوت که مفهوم اخیر بیشتر در مورد فعالیتهای تجاری به کار می‌رود.

سخنران حرفه ای - زبان بدن

صحبت در جمع یک هنر است

برای که یک سخنرانی خوب داشته باشید لازم است همیشه یک سری مطالب را به ذهن بسپارید . توصیه می کنم همیشه به مغز خود غذا بدهید این کار را می توانید با حفظ مطالب و یا اشعار انجام دهید .

موضوع  را هم از قبل بدانید و سعی کنید در مورد موضوع   اطلاعات کسب کنید . هر چه اطلاعات بیشتر داشته باشید بر خود مسلط تر خواهید بود .

سخنران شدن

مراحل :

 • آماده کردن موضوع
 • تهیه یک پاورپوینت خوب و یا متن
 • تمرین
 • رعایت نکات تکنیکی
 • بازخورد گرفتن

برای  یادگیری هر چیز شما نیاز به یک مربی خوب دارید ، مربی می تواند تمام نکات ریز و کلیدی را به شما یاد دهد.

1 نظر
 1. عسل می گوید

  من ارادت دارم خدمت شما و آقای بهرام پور عزیز
  چندبار در سمینارهای بسیار خوب و کاربردیتون شرکت کردم
  به امید فردایی بهتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.