چرا به فن بیان قوی نیاز داریم؟

به صراحت می توان گفت: برای اینکه بتوانیم موفق شویم و کسب و کارمان را به موفقیت و پیشرفت برسانیم، باید فن بیان قوی داشته باشیم. باید بتوانیم خوب صحبت کنیم، به بهترین شکل پیاممان را به مشتری انتقال دهیم تا بتوانیم در رتبه خوبی قرار بگیریم و برند خود را شاخص کنیم. داشتن فن بیان قوی تنها در زندگی شغلی مهم نیست، بلکه در زندگی شخصی هم داشتن فن بیان مهم است و باعث می شود بتوانیم دوستان بیشتری داشته باشیم، خانواده صمیمی تر و مثبتی را مدیریت کنیم و در کل همه چیز مطابق با خواسته ما به جلو هدایت شود. از این رو ما به فن بیان قوی نیاز داریم تا بتوانیم با مشتریان زیادی ارتباط برقرار کنیم و نمودار فروشمان را افزایش دهیم. به همین منظور قصد داریم در این مطلب در رابطه با فن بیان و راهکارهای تقویت فن بیان مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انتخاب جملات عالی برای داشتن فن بیان قوی

سخنرانان حرفه ای به خوبی می دانند چطور جملاتی را انتخاب کنند تا مشتری را در همان دقایق اول تحت تاثیر قرار دهند. آنها جملاتی خاص و منحصر به فرد را انتخاب می کنند، برایشان برنامه ریزی کرده و با آهنگ خاصی به مشتری انتقال می دهند. در واقع این افراد می دانند تنها راه موفقیت و افزایش نمودار فروش، متقاعد کردن مشتری است و زمانیکه او به محصول جدید جذب شد، کار تمام می شود!

مهارت گوش دادن را بیاموزید !

برای اینکه فن بیان قوی داشته باشید، صرفا حرف زدن مهم نیست، بلکه شما باید بتوانید شنونده خوبی هم باشید!  برای اینکه تاثیرگذار باشید، به خوبی با مشتری ارتباط برقرار کنید، تواضع و فروتنی خود را حفظ کنید و به حرف ها و نظرات مشتری به خوبی گوش دهید.

کاریزماتیک باشید !

فردی که کاریزماتیک است به خوبی می داند چطور افراد را به سمت خودش جلب کند. زبان بدن یک نوعی از فن بیان است و باعث می شود مخاطب روی شما تمرکز کند. سعی کنید فردی کاریزماتیک و تاثیرگذار باشید و با ارتباط غیرکلامی مشتری را به سمت خودتان جلب کنید.

قدرتمند باشید !

در زمان صحبت کردن به گونه ای رسا و واضح حرف بزنید که مخاطب قدرت را در شما احساس کند. سعی کنید در هر زمینه ای که فعالیت می کنید دانش کافی در آن زمینه را بدست آورید تا یک ارتباط قوی داشته باشید.

2 نظرات
 1. ساسان عزیزیان می گوید

  به عنوان یک سخنران موافق این هستم که اموزش خوب است و راهگشا .مهارت گوش دادن تاثیر بسیاری در سخنرانی داره . من سخنرانی اقای ودایع و اقای شعبانعلی رو دیدم و می پسندم. واقعا نوع رفتار و گویش این دو بزرگوار مثال زدنی است . از مطالب سایت هر روز بازدید می کنم .
  ساسان عزیزیان عضو باشگاه سخنرانان حرفه ای

  1. vadaie می گوید

   موفق باشید جناب عزیزان عزیز
   انشالله که مقالات سایت مفید بوده باشد
   انشالله در ۳۰ بهمن ماه در شیراز خواهیم بود به امید خداوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.