زبان بدن کلید روابط موفق

زبان بدن کلید موفقیت در مذاکره

زبان بدن کلید روابط موفق

زبان بدن می تواند به شما در ایجاد روابط تجاری مثبت کمک کرده و یکی از مهم ترین کلید های موفقیت شما باشد. شما می توانید با استفاده از زبان بدن درست و به جا بر روی همکاران و رقیبانتان تاثیر بگذارید، بهره وری شرکت خود را بیش تر کنید و دیگران را ترقیب کنید تا شرایط شما را قبول کرده و با شما همکاری کنند. در این مقاله چند تکنیک کارآمد در مذاکرات را به شما آموزش می دهیم.

بلند شوید و فضا را اشغال کنید: قدرت، وضعیت و اعتماد به نفس از طریق ایستاده صحبت کردن نمایش داده می شود. بایستید و شانه های خود را عقب برده و سرتان را بالا بگیرید. این ژست علاوه بر تاثیر مثبت بر اطرافیانتان، بر روی اعتماد به نفس خودتان نیز تاثیر مستقیم دارد. زمانی که دیگران نشسته اند و شما ایستاده مذاکرات را ادامه می دهید باعث می شود احساس قدرت بیش تری داشته و تسلط خود را حفظ کنید. اگر ایستاده اید، فضایی که راه می روید را بیش تر کنید و اگر نشسته اید می توانید با قرار دادن هر دو پای خود بر روی زمین و دور کردن آرنج هایتان از بدن (مانند قرار دادن یکی از آرنج ها بر دسته صندلی) می توانید با اعتماد به نفس بیش تری ارائه دهید.

 

موضع خود را گسترش دهید. هنگامی که ایستاده اید پاهایتان را در کنار هم قرار ندهید چرا که به نظر می رسد تردید دارید اما زمانی که موضع خود را گسترش داده و زانوهایتان را شل کنید و وزن خود را روی پاهایتان متعادل قرار دهید باعث می شود با اعتماد به نفس بیش تری به کار ادامه دهید.

قبل از شروع مذاکره تمرینات بدنی داشته باشید. زبان بدن حرکات فیزیک است که بدن باید انجام دهد تحقیقات انجام شده در دانشکده کسب و کار دانشگاه هاروار و کلمبیا نشان داده است با استفاده از تمرینات بسیار ساده بدنی، مانند به عقب بردن دست ها در پشت سر و قرار دادن پاها بر روی میز به مدت حتی دو دقیقه باعث افزایش هورمون تستسترون، هرومون مرتبط با قدرت و سسلطه و کاهش کورتینزول، هورمون استرس می شود. فقط کافی است به مدت چند دقیقه قبل از شروع جلسات کاری خود این تمرینات را انجام دهید، من تضمین می کنم احساس اعتماد به نفس بیش تری خواهید داشت. علاوه بر ایجاد تغییرات هورمونی در مردان و زنان، این موارد منجر به افزایش احساس قدرت و تحمل بیش تر در برابر خطر نیز می شود.

تماس چشمی :  ممکن است شما یک درون گرا باشید، ممکن است فردی خجالتی بوده و یا با توجه به فرهنگی که در آن بزرگ شدید فکر کنید ارتباط چشمی کاری نامناسب است. اما در کسب و کار های آمریکایی، اروپا و بسیاری از نقاط دیگر جهان انتظار می رود بین ۵۰ تا ۶۰ درصد ارتباط چشمی حفظ شود.

لبخند: و در نهایت لبخند را فراموش نکنید که تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی می تواند بر مغز انسان داشته باشد. لبخند زدن تا تنها باعث تحریک احساسات می شود بلکه باعث می شود در نگاه افراد اطرافتان قابل دسترسی و قابل اعتماد به نظر برسید.

 


به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.