۵ لبخند متداول روی صورت – زبان بدن درباره ی انواع لبخندها (آموزش زبان بدن- قسمت پانزدهم)

 

در ادامه آموزش زبان بدن درباره ی انواع لبخندها ، به طور خلاصه پنج نوع لبخندی را که بین افراد متداول است و احتمالا هر روز با آنها مواجه می شوید بررسی می کنیم.

۱) لبخند با لب های بسته

در این حالت، لب ها در عرض صورت کشیده شده و یک خط صاف را تشکیل می دهند و دندان ها مشخص نیستند. این نوع لبخند می تواند حاوی این پیام ها باشد که این فرد رازی در دل دارد یا نظر و نگرشی دارد که نمی خواهد آن را ابراز کند. این حالت، لبخند مورد علاقه خانم هایی است که از کسی خوش شان نمی آیند ولی نمی خواهند این مسئله را ابراز کنند و معمولا سایر خانم ها این لبخند را علامت عدم پذیرش طرف مقابل می دانند. البته بسیاری از آقایان نسبت به این مسئله بی اعتنا هستند.

5 لبخند متداول در زبان بدن لبخند ها
احتمالا اوباما رازی دارد که نمی خواهد آن را فاش کند!

مثلا ممکن است خانمی به جای اینکه بگوید: «به نظرم اون یه زن مغرور و عصبیه»، نظرش را اینطور ابراز کند که :«اون زن تواناییه که میدونه چی میخواد» و بعد از این جمله لبخندی با لب های بسته بزند. همچنین چنین لبخندی را می توان بر روی جلد مجلاتی که حاوی تصویر تجار موفق است مشاهده کرد و احتمالا این مفهوم را می رساند که «من رازهای موفقیت را می دانم و باید سعی کنید و حدس بزنید که این رازها چی هستند». در مصاحبه هایی که مجلات با اینگونه افراد انجام می دهند، معمولا این افراد در مورد اصول موفقیت صحبت می کنند ولی به ندرت پیش می آید که جزییات دقیق روش موفقیت شان را لو بدهند. در مقابل، افرادی مانند ریچارد برنسون هم هستند که همیشه با دهان باز می خندند و از اینکه جزییات دقیق موفقیتش را توضیح دهد ابایی ندارد زیرا می داند که اکثر افراد حوصله پیمودن راهی را که او رفته ندارند.

انواع لبخند در زبان بدن
آیا فکر می کنید که به شما دروغ خواهم گفت؟

۲) لبخند شیطنت آمیز

این نوع لبخند نشان دهنده احساسات متضاد (شادی و ناراحتی) در طرفین چهره است. نیمکره راست مغز دستور بالا رفتن ابرو، ماهیچه های زیگوماتیک و گونه ی چپ را می دهد و لب به طرف چپ کشیده می شود و لبخند بر سمت چپ چهره نقش می بندد در حالی که نیمکره سمت چپ ماهیچه های سمت راست صورت را به طرف پایین می کشد و حالتی مشابه اخم کردن در سمت راست ایجاد می شود. این نوع خنده در جهان غرب شایع است و معمولا از روی عمد و نشانه ای از طعنه و کنایه است.

اگر کسی به شما چنین لبخندی بزند آیا احساس تحقیر نمی کنید؟

البته موارد استثنایی هم وجود دارد که این نوع لبخند ممکن است سبک عادی لبخند زدن شخص باشد و منظوری هم نداشته باشد. به عنوان مثال هنرپیشه هالیوودی «دنیل برنارد سوئینی» همیشه به همین شیوه لبخند می زند. با بررسی عکس های زیر در موقعیت های مختلف مشاهده می کنید که او همیشه چنین لبخندی بر چهره دارد و به نوعی به عادتش تبدیل شده است.

لبخند دنیل برنارد سوئینی

۳) لبخند با دهان باز در زبان بدن درباره ی انواع لبخندها

این نوع لبخند زمانی رخ می دهد که فک به سمت پایین می آید و این حس را می دهد که فرد بشاش و در حال خندیدن است. این نوع لبخند مورد علاقه افرادی است که می خواهند موجب شادی دیگران شوند. همچنین سیاسیونی که به دنبال جمع کردن رای بیشتر هستند از این نوع لبخند استفاده می کنند. زبان بدن درباره ی انواع لبخندها

لبخند با دهان باز

۴) لبخند زدن در حالی که سمت نگاه به یک طرف است

در این حالت، سر کمی به سمت پایین است و فرد با لب های بسته و در حالی که نگاهش به یک سمت است لبخند می زند. چنین حالتی می تواند نشانه بشاش بودن یا حتی مرموز بودن باشد. این لبخند عشوه گرانه مورد علاقه تمام مردان است زیرا وقتی خانمی چنین لبخندی می زند، احساسات پدرانه ی مردان را تحریک کرده و باعث می شود که مردها حس کنند باید از او محافظت و مراقبت کنند. این نوع لبخند، سبک مورد علاقه پرنسس دایانا بود تا قلب افراد را به تسخیر خود درآورد.

لبخند زدن در حالی که سمت نگاه به یک طرف است
یکی از ۵ لبخند متداول روی صورت – زبان بدن درباره ی انواع لبخندها

۵) نیشخند همیشگی در زبان بدن درباره ی انواع لبخندها

«جورج بوش» یکی از افرادی است که همیشه پوزخندی بر چهره دارد. «ری بردویسل» متوجه شد که لبخند زدن در بین افراد طبقه متوسط برخی ایالت های آمریکا مانند تگزاس، آتلانتا، ممفیس و برخی دیگر متداول تر است. بوش نیز یک تگزاسی است و تگزاسی ها بیشتر از سایر آمریکایی ها می خندند. با این حساب، اگر کسی در تگزاس لبخند بر چهره نداشته باشد احتمالا ازش خواهند پرسید که آیا مشکلی پیش آمده یا ناراحتی؟ در حالی که اگر کسی در نیویورک مدام لبخند بر چهره داشته باشد ممکن است با این پرسش مواجه شود که به چه چیزی می خندند؟ آیا چیز جالبی اتفاق افتاده؟ جیمی کارتر نیز اهل جنوب آمریکا بود و همیشه لبخند به چهره داشت. توجه داشته باشید که اگر همیشه ی خدا لبخند بر چهره داشته باشد ممکن است بقیه پیش خودشان فکر کنند که کاسه ای زیر نیم کاسه دارید یا چیزی شده که نمی خواهید دیگران از آن اطلاع داشته باشند.

نیشخند زدن در آموزش زبان بدن

1 نظر
  1. زینب محمدی می گوید

    سلام وقت بخیر بابت متن های زیبا ممنون

    میخواستم بپرسم برای دریافت پکیج لبخند و پکیج دست دادن چکار باید کنم

    ممنون میشم راهنماییم کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.