۳ توصیه مهم در آموزش توسعه فردی و مهارت های شخصی

آموزش توسعه فردی و مهارت های شخصی به ما کمک می کند تا بتوانیم با ارتقاء مهارت هایمان، بهترین باشیم و برای ساختن بهترین زندگی تلاش کنیم. در واقع آموزش فردی باعث می شود تا تغییرات مثبتی در زندگیمان ایجاد کنیم و از هر چیزی برای رشد و توسعه فردی استفاده کنیم. اینکه بتوانیم تحول بزرگی در زندگیمان ایجاد کنیم که انعکاس خوبی برایمان داشته باشد فوق العاده است. ما باید برای بهتر شدنمان تلاش کنیم و تحول آفرین باشیم تا همان چیزی شویم که دلمان می خواهد و همان زندگی را بسازیم که می خواهیم! فقط کافیست از پوسته تنبلی خودمان خارج شویم و خودمان را دوست داشته باشیم. همه چیز از خودمان آغاز می شود. توسعه فردی در کنار رسیدن به اهداف با خودش آرامش به ارمغان می آورد و به ما کمک می کند تا بتوانیم آرامش درونی خودمان را حفظ کنیم و از همین سلاح برای کشف خودمان استفاده کنیم. آیا تا به حال با خودتان خلوت کرده اید  و از خودتان سوال پرسیده اید که دلیل تمامی شکست هایتان چه بوده و چرا به آرزوهایتان نرسیده اید و چرا مدام به نقطه اول بر می گردید؟ گاهی اوقات سوال از خودمان باعث می شود بتوانیم نقاط کور زندگیمان را پیدا کنیم و آنها را اصلاح کنیم. به طور مثال می توانید از خودتان بپرسید:

  • آیا انتخاب هایمان درست بوده اند؟
  • آیا تمام تلاش هایم را به کار گرفته بودم؟
  • چقدر هدف هایم مشخص بودند؟

پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا نقطه ضعفتان را پیدا کنید و تمرکزتان را روی آن بگذارید. بنابراین اگر می خواهید مهارت هایتان را ارتقاء دهید، اگر می خواهید بهتر شوید و به کامیابی های بزرگ برسید با ما همراه باشید. ما در این مطلب می خواهیم ۳ نکته مهم برای رشد و توسعه فردی را برایتان ارائه دهیم.

داشتن هدف مشخص

یکی از مهمترین عوامل موفقیت ، رشد و توسعه فردی و مهارت های شخصی، نوشتن اهداف است! می توانید با نوشتن تمامی اهدافتان مسیرهای اصلی زندگیتان را پیدا کنید و برای رسیدن به اهدافتان بهترین راه را انتخاب کنید. فردی که هدف ندارد نمی تواند مسیر مناسبی را برای تحقق اهدافش انتخاب کند و به همین دلیل مدام شکست می خورد و به نتیجه ای نخواهد رسید. اگر می خواهید درست و منسجم برای رسیدن به آرزوهایتان اقدام کنید، هدف هایتان را یادداشت کنید و هرازگاهی به آنها نگاه کنید تا مصمم تر شوید و خودتان را برای رسیدن به آنها آماده کنید. همین امروز هر هدفی که می خواهید در زندگی به آن برسید را در جایی یادداشت کنید.

سخت نگرفتن زندگی

یکی از ویژگی های افراد توسعه یافته اینست که همه چیز را ساده می گیرند! سخت گرفتن کارها هیچ نتیجه ای ندارد جز اینکه مدام استرس و اضطراب را به خودتان هدیه دهید. زندگی کنید و همه چیز را آسان بگیرید و در کمال سادگی برای هدف هایتان تلاش کنید. تلاش کردن برای رسیدن به اهدافمان ارزشمند است و می تواند ما را به کامیابی های بزرگی برساند.

توسعه فردی و زمان بندی و اولویت بندی

به همانقدری که داشتن هدف و برنامه ریزی برای به تحقق رسیدن آن در توسعه فردی مهم است، زمان بندی و اولویت بندی اهدافتان هم اهمیت دارد و بایستی برای هر یک از اهدافتان یک برنامه منسجم و زمان بندی ایده ال داشته باشید. زمان بندی باعث می شود مطابق با زمانی که برای رسیدن به اهدافتان درنظر گرفته اید به جلو رفته و به هدفتان برسید. می توانید تمامی کارهایتان را اولویت بندی کنید و وقتتان را بیشتر روی کارهایی بگذارید که ضروری هستند. در این حالت می توانید به اهدافتان دست یافته و به رشد و توسعه فردی برسید.

 

1 نظر
  1. sahar khorami می گوید

    عالیه
    اینکه کارها رو الویت بندی کنیم و کارهای ضروری رو انجام بدیم به انضباط شخصی کمک می کنه و در نهایت آرامشی که حاصل رضایت از خود هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.