۳ گام مهم در دوره توسعه فردی

بی شک دوره توسعه فردی برای رسیدن به موفقیت و ساختن یک زندگی بی همتا ضرورت دارد. خیلی از افراد تصور می کنند توسعه فردی خود به خود ایجاد می شود و به هیچ کوششی نیاز ندارد، درحالیکه تصوری کاملا اشتباه است! ما آدم ها باید بخواهیم بهتر شویم و فردایی بهتر بسازیم!. اگر می خواهید یک راند دیگر برای خودتان تلاش کنید و به رشد و بالندگی برسید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید!

توسعه فردی چطور بدست می آید ؟

اگر بخواهیم در یک آزمون مهم شرکت کنیم، قبل از هر چیزی باید منابع آن آزمون را بخوانیم و روی آنها تمرکز کنیم تا بتوانیم به سوالاتی که در آزمون می آید پاسخ درستی بدهیم. آموزش توسعه فردی هم بی شباهت به آزمون نیست و تنها تفاوتش اینست که آموزش های لازم را به ما می دهد و سپس با تمرکز روی خودمان می توانیم به توسعه فردی برسیم. اما ۳ نکته مهم کدام ها هستند؟!

روی خودتان تمرکز کنید !

روی خودتان تمرکز کنید و خودتان را به معنای واقعی بشناسید و تمامی حالات خود را درک کنید. ما آدم ها باید بخواهیم یک راند دیگر برای خودمان تلاش کنیم و خودمان را به خودمان ثابت کنیم. به همین دلیل دوره توسعه فردی یک فرآیند است که به ما کمک می کند تا به توسعه فردی برسیم، رشد کنیم و کامیابی های دلپذیری را به خودمان اختصاص دهیم

اندیشه کنید !

تمام آنچه برایتان مهم هستند را در اولویت قرار دهید و برای هر یک از اهدافی که در سر دارید به خوبی اندیشه کنید تا تمامی جوانب را در نظر بگیرید. خوب اندیشه کردن در توسعه فردی بسیار مهم است.

از همان نقطه آغاز کنید !

هرقدر که خوب بیاندیشیم و برنامه ریزی کنیم، تا زمانیکه وارد عمل نشویم هیچ راهی برایمان باز نمی شود. سعی کنید فارغ از هر گونه ترس و هراسی اهدافتان را عملی کنید و یک نقطه آغازی برای خودتان تعریف کنید.

 


 

به این مقاله امتیاز دهید
1 نظر
  1. عسل می گوید

    بسیار بسیار مطالبتون مفید و ارزشمند است
    مرسی که هستید استاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.