پویا ودایع : کارآفرینی یا ارزش آفرینی ؟

به بهانه کنفرانس جوان خلاق ایران پیشرو در بیرجند

کارآفرینی یا ارزش آفرینی


به بهانه برگزاری کنفرانس بیرجند

همه ما با واژه کارآفرینی آشنا هستیم و آن را با تعاریف متفاوت می شناسیم ، تعاریفی که هر شخصی از ظن خودش آن را مقایسه می کند . در سال های اخیر میل افراد به کارافرینی به شدن افزایش یافته است اما آیا کشور ما نیاز به این همه کارافرین دارد و آیا کارافرین ها با معیار های جهانی و فرهنگی ما حرکت می کنند یا نه ؟

کارآفرین واژه ای ناب و ارزشمند است که با رعایت معیارهای فرهنگی و مرتبط با قومیت می توان به خیلی از مشکلات غلبه کرد اما نکته قابل توجه این است که در این زمان ارزشمند ما نیاز به ارزش آفرین داریم  تا به کار آفرین. ارزش آفرین واژه ای است که بار ها توسط بزرگان به ما توصیه شده است و ما را به آن رهنمود کرده اند.در سالی که با نام رونق تولید همراه است باید همه ما به ارزش افرینی کارهای خود تکیه کنیم تا بتوانیم با بهره وری صد درصدی در کسب و کار خودمان بدرخشیم . پتانسیل شهرهای کشور ما ایران بی نظیر است و ما با توجه به پتانسیل نهان و اشکار می توانیم با مشکلات مرتبط با کار و کسب غلبه نماییم .

بیرجند شهری است با پتانسیل عظیم و مردمانی که همچنان پایبند به اصول و رفتار فرهنگی مناسب خود بودند و توانسته بودند با کارگاه های کوچک تا کارخانه های بزرگ تا حدودی گلیم خود را از آب بیرون بکشند . هر جوان خلاق ایرانی می توان با توجه به نیاز یک جامعه و منطقه خود یک ایده را از نقطه شروع تا اجرا پیاده سازی نماید . کنفرانس منطقه ای بیرجند یک نقطه برای شروع کارهای کوچک اما با نتابج بزرگ است .

این ایام خوش یمن شعبانیه را به فال نیک می گیرم و امیدوارم با ظهور آن حضرت ( عج ) سلامی دوباره به کار و فرهنگ انسانی در کار بکنیم و بتوانیم از وجود پر مهر آن حضرت در جهان بهره لازم را ببریم .

پویا ودایع
روانشناس صنعتی و سازمان


هدیه به بیرجندی های عزیز تست MBTI  به ارزش ۵۰ هزار تومان 

تست رایگان شخصیت شناسی MBTI

 


فایل ارائه شده در سخنرانی بیرجند 

اختتامیه بیرجند


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.